• 23 maja 2024

Proszę przedstawić się czytelnikom, którzy jeszcze Pana nie znają.

Mam ponad 35-letnie doświadczenie w dziedzinie leczenia uzależnień i pokrewnych zagadnień, doradzając osobom, parom i rodzinom przez telefon i w biurze. Jestem autorką książki Grace Lost and Found: From Addictions and Compulsions to Satisfaction and Serenity (Od uzależnień i kompulsji do satysfakcji i spokoju). Jestem krajowym mówcą i przez 29 lat wykładałam na uniwersytetach. Mam tytuł magistra psychologii i jestem zarejestrowanym specjalistą ds. uzależnień. Więcej informacji można znaleźć na mojej stronie internetowej www.marycookma.com.

Co zainspirowało Panią do napisania książki "Grace, Lost and Found"?

Zawsze byłam bardzo ciekawa natury życia na ziemi, ludzkości i Boga. Już jako dziecko tworzyłem w myślach historie i dialogi. Później pisałem i publikowałem wiersze, opowiadania, eseje i artykuły, a także współtworzyłem książki innych. W mojej dorosłej karierze profesora i mówcy ludzie namawiali mnie do napisania książki. Grace Lost and Found jest prawdopodobnie pierwszą z wielu książek.

Jakie korzyści ma Pani nadzieję, że ludzie odniosą z lektury Pani książki?

Chcę, aby ludzie byli podekscytowani nieograniczonymi możliwościami, jakie mają oni sami i ich życie. Chcę, aby doświadczyli, w jaki sposób identyfikacja, przepracowanie i przekształcenie negatywnych nawyków pozwala im dostrzec ich prawdziwą naturę. Ta praca wyrywa nas z autopilota i daje nam głębsze, holistyczne spojrzenie na to, kim jesteśmy i jakie jest nasze duchowe przeznaczenie.

Jakie są trzy najważniejsze rzeczy, których nauczyłeś się o uzależnieniach i/lub kompulsjach na tym etapie?

Jakość, jasność i głębia zaangażowania w relacje z osobami uzależnionymi są kluczowe, aby pomóc im w leczeniu. Uzależnieni zazwyczaj mają w sobie zranione dziecko i system obronny, który obejmuje substancje zmieniające stan umysłu, aby znieczulić i odwrócić uwagę od bólu oraz wywołać chwilową sztuczną euforię. Ważne jest zawieszenie osądu podczas słuchania i obserwowania klientów, abyśmy mogli zrozumieć naturę ich problemów i rozwiązań.

Możemy pomóc klientom w zidentyfikowaniu mechanizmów obronnych, fałszywych przekonań oraz przystosowań do traumy i innych stresów, które doprowadziły do powstania fałszywego "ja" i podatności na uzależnienia. Można stworzyć atmosferę współczucia dla świadomej świadomości i dyskusji o ukrytych ranach, tak aby osoby uzależnione mogły nauczyć się pozbywać negatywnej energii i uwewnętrznić zdrowe idee, uczucia, komunikację i działania, które pozwolą im wyzdrowieć.

Możemy pomóc klientom w zidentyfikowaniu czegoś, co świadczy o czystej, zdrowej, bezinteresownej miłości, zarówno tej dawanej, jak i otrzymywanej, i w oparciu o to rozwijać ponowne połączenie ze świadomą, aktywną relacją ze zdrową, kochającą Siłą Wyższą. Uzależnienie ogranicza życie i nasze poczucie własnego ja. Odłącza nas od wyższej prawdy i autentycznej więzi z samym sobą, innymi, Bogiem i życiem.

Zjednoczenie z duchową miłością rozpala prawdziwe "ja" i tworzy ekspansję dla wszystkiego, do czego Bóg stworzył nas i nasze życie.

Ponadto jest to praca, którą może wykonać każdy z nas, ponieważ wszyscy mamy tendencję do przywiązywania się i nadmiernego wzmacniania niezdrowych nawyków myślowych, uczuciowych i behawioralnych. To z kolei ogranicza nas w pełni w naszym ludzkim i duchowym potencjale.

Jaką radę ma Pan dla rodziców narkomanów/alkoholików, którzy dopiero muszą się pogodzić z diagnozą lub podejrzeniem, że ich syn lub córka nadużywają substancji psychoaktywnych?

Bądźcie pozytywnym przykładem tego, czego oczekujecie od swoich bliskich. Poszukaj edukacji, wsparcia, osobistego zbadania i rozwoju dla siebie oraz wzmocnij swoje praktyki duchowe. Zidentyfikuj aktywa i pasywa swoich dzieci.

Spędzać z nimi czas i słuchać ich, by lepiej je zrozumieć. Zapewnijcie im możliwość tworzenia więzi i wzbogacania się oraz ustalcie rozsądne granice, nadzór i stanowcze konsekwencje. Dowiedz się o dokładnych metodach testowania narkotyków i korzystaj z nich. Zapoznaj się z możliwościami leczenia i uczyń z tego część konsekwencji za nałogowe zachowania.

Jeśli uzależnienia lub kompulsje występują w rodzinie, poinformuj o tym siebie i rodzinę.

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Spędzać czas na łonie natury, kontaktować się z rodziną, przyjaciółmi i zwierzętami, ćwiczyć jogę Sundo i fotografować.

Dołącz do dyskusji i zostaw swoje przemyślenia w komentarzach. Możesz wygrać darmowy egzemplarz książki Grace Lost and Found.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, udostępnij go na Facebooku, Twitterze i Google+. Dziękujemy!

Mamy zwycięzcę: Z radością informuję, że Lisa Fredericksen wygrała egzemplarz książki Grace Lost and Found!
Podziel sięTweetPin49 Udziały

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top