• 25 lipca 2024

Czy znajdujesz w Internecie odpowiednie zasoby pomocne w leczeniu uzależnienia od substancji psychoaktywnych?

Problem w tym, że czasami, gdy informacji jest zbyt wiele, okazuje się, że nie jesteśmy w stanie ich przyswoić. Informacje stają się bardziej mylące.

Podejmowanie lepszych decyzji jest łatwiejsze, jeśli zdobędziesz wiedzę na temat używania substancji przez nastolatka lub młodego dorosłego. Istnieje wiele wspaniałych blogów, ale dziś kieruję Cię w stronę większych, profesjonalnych organizacji lub dużych organizacji non-profit, które mają na swoim koncie rzetelne informacje.

Dla każdej rodziny, która dopiero odkrywa, że jej dziecko używa substancji psychoaktywnych, lub dla każdego, kto szuka pomocy, te zasoby dostarczą potrzebnych informacji.

Jeśli jesteś rodzicem poszukującym informacji w Internecie, zacząłbym od tych sześciu źródeł.

1: Centrum Motywacji i Zmian

Centrum Motywacji i Zmian to grupa psychologów z siedzibą w Nowym Jorku, która od lat zajmuje się badaniem zaburzeń związanych z używaniem substancji. Wykorzystują oni narzędzia i strategie CRAFT, aby pomóc rodzicom i rodzinom. Mają dwa główne źródła informacji dla rodziców mieszkających w innych częściach kraju.

20-minutowy poradnik dla rodziców zmienia postać rzeczy dla rodzin. Gorąco polecam każdemu rodzicowi, który martwi się o swoje dziecko, aby zaopatrzył się w jego egzemplarz. Przewodnik można przeczytać online lub kupić w wersji papierowej.

Przewodnik dla rodziców składa się z kilku łatwych do przeczytania rozdziałów (Wprowadzenie, Dbanie o siebie, Komunikowanie się, Pomaganie i Praktyka!). W Przewodniku znajduje się wiele informacji, które trzeba przyswoić, ale warto włożyć w to dużo wysiłku. Zaleca się czytanie przez około 20 minut na raz, co pozwoli na przyswojenie informacji i przećwiczenie tego, czego się nauczysz. Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich - to jeden z podstawowych tematów. Jak wiadomo, sytuacja każdego człowieka jest inna. Pozytywne wzmocnienie w połączeniu z naturalnie występującymi konsekwencjami to skuteczny sposób na zachęcenie dziecka do pozytywnych zmian.

Poza uzależnieniem: How Science and Kindness Help People Change to nowa książka, która niedawno się ukazała. Jej współautorami są trzej psychologowie z The Center for Motivation and Change. W książce czytelnik znajdzie narzędzia i strategie, które pomogą jemu samemu oraz członkowi rodziny zmagającemu się z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych dokonać pozytywnych zmian.

KsiążkaBeyond Addiction jest jedną z pierwszych książek, które proponuję przeczytać osobom zmagającym się z problemem nadużywania substancji przez ich dziecko. Zawiera ona informacje oparte na dowodach naukowych, które mogą zapoczątkować proces zmian w Twojej rodzinie.

Skorzystaj z obu tych źródeł, aby zrozumieć skutki nadużywania substancji i dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby pomóc sobie i swojemu dziecku.

 

2: Partnerstwo na rzecz zakończenia uzależnień

W połowie lat 80. mała grupa specjalistów od reklamy zastanawiała się, jak najlepiej wykorzystać swoje talenty, aby rozwiązać problem narkotyków w kraju. Pomyśleli, że skoro reklama może służyć do sprzedawania produktów, to czy nie można jej też wykorzystać do pozbywania się ich?

Ci specjaliści od reklamy zebrali się razem i stworzyli Partnership for Drug-Free Kids (Partnerstwo na rzecz Dzieci Wolnych od Narkotyków). Organizacja ta nie nazywa się Partnerstwem na rzecz Zakończenia Uzależnień. Obecnie organizacja zmieniła nazwę na Partnerstwo na rzecz Zakończenia Uzależnień. Jest to organizacja non-profit i stanowi źródło informacji dla rodzin zaniepokojonych używaniem substancji psychoaktywnych przez nastolatków. Jej wizja zakłada, że wszyscy młodzi ludzie będą mogli żyć bez alkoholu i narkotyków, pomagając rodzicom w zapobieganiu, interweniowaniu i poszukiwaniu leczenia w przypadku używania narkotyków i alkoholu przez ich dzieci.

Rozszerzyli swoją działalność o nadużywanie leków na receptę, które stało się poważnym problemem w wielu społecznościach. Prowadzą program pomocy środowiskowej, a także przewodnik po narkotykach i wiele innych zasobów. Istnieje możliwość subskrypcji biuletynu informacyjnego z najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami.

Jedną z najlepszych usług jest to, że mają oni dwóch doradców na żywo, którzy pomogą Ci, jeśli masz problemy z dzieckiem i chcesz uzyskać poradę. Możesz zadzwonić na infolinię dla rodziców i połączyć się ze specjalistą ds. rodzicielstwa. Linia ta jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 pod numerem 1-855-DRUGFREE (1-855-378-4373) i służy Ci pomocą.

 

 

3: Uzależnienie od HBO

HBO Addiction to bardzo pouczająca strona, która wyjaśnia wszystkie aspekty uzależnienia. Dziewięć oddzielnych filmów to obowiązkowa lektura dla rodziców, która pomoże im zrozumieć często chaotyczne i zagmatwane zachowanie dziecka. Co to jest uzależnienie, Wywiad z Norą D. Volkow, M.D., Rozpoczęcie leczenia osoby uzależnionej: The CRAFT Approach, Understanding Relapse, South Boston Drug Court, i inne.

Inna sekcja, która może okazać się przydatna, to: "Potrzebuję pomocy dla dziecka...". Zawiera ona odpowiedzi na pytania: Skąd mam wiedzieć, że istnieje problem? Problem istnieje. Co powinienem zrobić? Uczeń powrócił do nałogu. Co teraz?" oraz "Zrozumieć podstawy".

Zdobywanie wiedzy na temat uzależnień jest jednym z kluczowych elementów pomagania dziecku w podjęciu decyzji o zmianie stylu życia. Ta strona jest pełna informacji. Dzięki niej lepiej zrozumiesz, jak nadużywanie narkotyków lub alkoholu przez Twoje dziecko wpłynęło na Ciebie i Twoją rodzinę.

 

 

4: Krajowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków (NIDA)

NIDA przedstawia naukowe podstawy nadużywania narkotyków i uzależnień. Od 2003 r. dyrektorem NIDA jest dr Nora Volkow. Jej praca przyczyniła się do wykazania, że uzależnienie jest chorobą mózgu. Jak wspomniałam powyżej, dr Volkow dzieli się swoimi informacjami w filmach HBO Addiction.

Na stronie internetowej można znaleźć dokładne wyjaśnienia dotyczące nadużywania narkotyków, w tym alkoholu, narkotyków ulicznych, leków na receptę oraz nowych trendów. Jest tam też zakładka dla rodziców i wychowawców z informacjami w języku angielskim i hiszpańskim.

Aby dowiedzieć się więcej o skutkach zażywania marihuany, zapoznaj się z publikacją Marijuana, Facts for Teens (Marihuana - fakty dla młodzieży). Znajdziesz w niej informacje na temat konkretnych narkotyków.

Możesz także pobrać listę powszechnie nadużywanych leków na receptę.

I wreszcie, jedną z moich ulubionych sekcji jest NIDA for Teens. Znajduje się tam wiele informacji w łatwym do czytania formacie dla nastolatków, rodziców i wychowawców. Znajdują się tam następujące artykuły: Fakty o narkotykach, Blog dla nastolatków, Filmy, Edukator i Rodzice.

Blog dla nastolatków może być świetnym punktem wyjścia do rodzinnej dyskusji przy obiedzie na temat zagrożeń związanych z nadużywaniem narkotyków i alkoholu. Zapoznanie nastolatków z blogiem i omówienie tego, czego się dowiedzieli podczas kolacji, może pomóc im w uzyskaniu większej wiedzy na temat dostępnych dla nich możliwości. W czasach, gdy tak wielu nastolatków czuje presję, by spróbować narkotyków lub alkoholu, posiadanie wiarygodnych informacji może pomóc dziecku w dokonywaniu lepszych wyborów.

 

5: Shatterproof

Shatterproof to krajowa organizacja non-profit, która została założona przez Gary'ego Mendella po stracie jego syna Briana.

Celem organizacji jest edukowanie, wzmacnianie pozycji i wyposażanie rodziców, rodzin, wychowawców, pracowników służby zdrowia, ustawodawców i innych osób, aby mogli stawić czoła problemowi uzależnienia. Stworzyli organizację, aby uświadomić ludziom, że istnieją poważne luki w finansowaniu i środkach przeznaczonych na walkę z chorobą, jaką jest uzależnienie.

"Programy Shatterproof zapewnią wsparcie osobom cierpiącym i ich rodzinom, umożliwią wprowadzenie nowych, opartych na dowodach naukowych metod profilaktyki i leczenia, a także przeniosą tę kwestię na Kapitol.

Jednym z ich celów jest zmniejszenie niszczącego wpływu uzależnień na rodziny w całej Ameryce. Pracują również nad problemem piętna i tajemnicy związanej z uzależnieniem, a także wstydu odczuwanego przez osoby zmagające się z tą chorobą i ich rodziny.

Na stronie centrum zasobów znajduje się wiele wiarygodnych informacji, a w planach jest dodanie kolejnych zasobów.

Na blogu można przeczytać artykuły innych rodziców, a także osób, które same doświadczyły uzależnienia. Ostatnią imprezą fundraisingową, na którą zbierają fundusze, jest zjazd na linie z dachu budynku. Jakie to fajne?

Organizacja rozumie potrzebę podnoszenia świadomości na temat uzależnień w naszej społeczności i robienia tego w taki sposób, by ludzie zwracali na to uwagę.

 

6: Administracja ds. Nadużywania Substancji i Usług Zdrowia Psychicznego (SAMHSA)

Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA) jest agencją rządową działającą w ramach amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych. Jej misją jest poprawa zdrowia behawioralnego narodu oraz zmniejszenie wpływu nadużywania substancji psychoaktywnych i chorób psychicznych na społeczności amerykańskie.

Krajowy telefon zaufania (znany również jako Treatment Referral Routing Service) jest poufnym, bezpłatnym, całodobowym i całorocznym serwisem informacyjnym w języku angielskim i hiszpańskim, przeznaczonym dla osób i członków rodzin borykających się z problemami związanymi z używaniem substancji i zdrowiem psychicznym. Serwis ten zapewnia skierowania do lokalnych ośrodków leczenia, grup wsparcia i organizacji społecznych. Jeśli jesteś w potrzebie, zadzwoń pod numer 1-800-662-HELP (4357). Służba ta działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

SAMHSA posiada katalog programów leczenia uzależnienia od opioidów, który można sprawdzić w swoim stanie, a także internetowe narzędzie do lokalizowania placówek. SAMHSA opublikowała też właśnie zestaw narzędzi służących zapobieganiu przedawkowaniu opioidów (Opioid Overdose Prevention Toolkit).

Mam nadzieję, że te zasoby okażą się przydatne. Przeczytaj wszystko, co możesz, ponieważ najlepsze decyzje podejmujemy wtedy, gdy się dokształcamy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top