• 22 czerwca 2024

 

W zeszłym tygodniu omówiliśmy pięć sposobów radzenia sobie z izolacją. W tym tygodniu zajmujemy się drugą stroną medalu "schronienie na miejscu" - wyzwaniami związanymi z odnalezieniem miejsca dla siebie w czasie schronienia się z innymi. Większość z nas żyje z ludźmi i większość z nas może odnieść się do przekonania, że wystarczająco dużo czasu spędzonego z kimkolwiek w tym samym zestawie ścian prowadzi konflikt na powierzchnię jak konwekcja cieplna. Poniżej znajduje się pięć sposobów na znalezienie osobistej przestrzeni podczas przebywania z bliskimi.

1. Słuchawki

Słuchawki tłumiące hałas, idealnie, ale wszystkie słuchawki to zrobią. Jak każdy żywy i obudzony w mieście przez ostatnie 20 lat będzie świadczyć, jak pojawienie się ipodów i odpowiadających im ikonicznych białych kubków usznych rozmnażało się w społeczeństwie każdy chodnik i tętniący życiem róg ulicy przeszedł z publicznej sfery otwartego dialogu wśród obcych do zbioru odizolowanych węzłów indywidualnej ludzkiej egzystencji. Istota punktowa, słuchawki sygnalizują innym "nie przeszkadzać", a większość ludzi trzyma się przekazu.

 

2. Wyznaczyć pokój

Zrób jeden pokój miejscem, do którego ludzie mogą się udać, by uciec. Zgadzam się, że ludziom nie wolno przeszkadzać, chyba że jest nagły wypadek. Nieważne, jak bardzo kochamy ludzi, z którymi żyjemy, wszyscy potrzebujemy trochę przestrzeni, trochę spokoju i kilka chwil sam na sam z naszymi myślami.

 

3. SoloMissions

To, że się razem schronimy, nie oznacza, że musimy robić wszystko razem. Wyjdź na spacer z psem, obejrzyj od czasu do czasu własną wystawę, idź na samotny bieg, cokolwiek, po prostu zrób coś poza innymi, dzieląc ten sam zestaw ścian.

 

4. Przeczytaj .

Czytanie jest na ogół czynnością samotną. Siedząc wygodnie z książką jest podobne do noszenia słuchawek, sygnalizuje innym, że jesteśmy zaangażowani i cieszymy się pewną samotnością, co sprawia, że jest mniej prawdopodobne, że zostaniemy zakłóceni.

 

5. Stwórz .

Bycie kreatywnym jest jedyną rzeczą, która tworzy listę tego i zeszłego tygodnia. Jak stwierdzono w zeszłym tygodniu - nie chodzi o to, czy jesteśmy kreatywni, tylko o to, jak jesteśmy kreatywni. Łączenie się z naszą kreatywnością poprzez rysowanie, malowanie, pisanie, taniec, śpiewanie, gotowanie, granie muzyki itp. to sposób na uzyskanie odrobiny samotności i oczyszczenie głowy z wszelkich rozmów, danych, nagłówków i stresorów, które mają tendencję do zalewania naszej świadomości.

Myśli końcowe

Znalezienie jakiejś osobistej przestrzeni może być szczególnie trudne, gdy schronimy się na miejscu, a wejście w tę samą stronę z ludźmi, z którymi żyjemy, o znaczeniu czasu z samym sobą, jest prawdopodobnie dobrą rzeczą. Często zdolność do dzielenia się ciszą z innym komfortowo jest największym znakiem siły i bliskości w związku. Potrzeba wypełnienia każdej spokojnej chwili gadżetem może odzwierciedlać znaczną, ukrytą niepewność. Zapewnienie, że mamy trochę samotnego czasu i przestrzeni osobistej faktycznie pomaga związkom bardziej niż je boli, zwłaszcza gdy przestrzeń jest czymś omówionym i uzgodnionym z wyprzedzeniem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top