• 22 czerwca 2024

Media społecznościowe mają ogromny wpływ na nastolatków. Dzieje się tak dlatego, że media społecznościowe mają zdolność do zmiany sposobu postrzegania narkotyków przez młodych ludzi i interakcji z nimi. Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się o relacjach między mediami społecznościowymi i ich wpływie na nastolatków, a także o tym, jak rodzice mogą ograniczyć zwiększone używanie narkotyków za pośrednictwem media społecznościowych.

Drogi dookoła widoczności w mediach społecznościowych

Kiedy większość ludzi myśli o nastolatkach korzystających z serwisów społecznościowych, wielu z nich myśli o Facebooku, Twitterze, Instagramie i Snapchat. Obecnie wielu dorosłych znajduje się na wielu portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Instagram. Większość witryn jest w przeważającej części używana zgodnie z przeznaczeniem. To dlatego, że rodzice i inni członkowie rodziny mogą przeglądać aktualizacje statusu, zdjęcia, itp. Istnieją jednak sposoby na obejście tej widoczności. Na stronach takich jak Snapchat i Tik Tok, nastolatki mogą być bardziej niejednoznaczne z ich profilami. Mają oni dostęp do dużej ilości treści. Treści te czasami zawierają alkohol i narkotyki z powodu tego, co umieszczają na nich przyjaciele, gwiazdy i obcy ludzie z całego świata.

Dodatkowo, na każdej stronie znajdują się teraz funkcje, które zawierają opcję blokowania niektórych widzów przed oglądaniem postu lub historii. W związku z tym nadal istnieje możliwość ukrywania przez nastolatków przed dorosłymi używania narkotyków i alkoholu w mediach społecznościowych.

Jak media społecznościowe zwiększają spożycie narkotyków i alkoholu

Media społecznościowe zwiększają spożycie alkoholu i używanie narkotyków, ponieważ każdy na co dzień przygląda się temu, co robią inni. Jeśli jest impreza, nastolatki oglądają tę imprezę, na którą przychodzą ich rówieśnicy na Snapchat i Instagram. Publikują zdjęcia swoich rówieśników i opowiadają o imprezach, które odbywają się lokalnie. To może sprawić, że poczują się, jakby ich nie było. To również może przyczynić się do tego, że będą wychodzić lub imprezować więcej niż powinni. Ponadto, ludzie mają dostęp do celebrytów i mogą łatwo zobaczyć wystawne życie, jakie prowadzą celebryci. Często może to obejmować alkohol i narkotyki. Może to mieć negatywny wpływ na nastolatków, którzy mogą odczuwać presję, by żyć zgodnie z tym stylem życia.

Media społecznościowe zwiększają dostępność do narkotyków

Dodatkowo, Internet i media społecznościowe zwiększają dostęp do tych leków. Poprzez Twittera, Instagram, Snapchat, itp., zawsze można znaleźć kogoś, kto jest gotów sprzedać lub handlować narkotykami i tatuażami. Kiedy nastolatki znajdują kogoś, kto chce kupić, sprzedać lub handlować narkotykami, łatwo jest wymienić informacje prywatnie poprzez bezpośrednią wiadomość. Nastolatkowi niezwykle łatwo jest uzyskać to, czego szukają na portalu społecznościowym.

Dziecko może wprowadzić się do nowego obszaru z rodziną, a w ciągu kilku godzin może być online (z telefonu komórkowego lub iPada) w pokoju rozmów planując zakup narkotyków. To jest jak otwarty rynek. Facebook wydaje się być wykorzystywany jako przykrywka, aby rodzice i przyjaciele rodziny widzieli jedną rzecz. Nastolatki mają jednak inne strony internetowe, których używają, by ukryć to, czego nie chcą, by wiedzieli dorośli.

Jak rodzice mogą monitorować korzystanie z Internetu

Dodatkowo, są też inne strony, których rodzice nie widzą, gdzie dzieci handlują narkotykami. Czasami naprawdę niewiele wiemy o niektórych z tych innych stron, które są o wiele bardziej szkodliwe dla nastolatków niż Facebook czy Twitter. Na lepsze lub na gorsze, żyjemy w świecie niesamowitych technologii. Dla nastolatków, którzy zazwyczaj są bardziej oszczędni niż większość z nas, media społecznościowe i Internet mogą być przekleństwem, jeśli nie są właściwie używane. Rodzice muszą lepiej monitorować korzystanie z Internetu przez nastolatków w domu i na smartfonach.

Strach przed odpowiedzialnością jest nadal najlepszym sposobem na to, by pomóc dzieciom w dokonywaniu pozytywnych wyborów. Im wcześniej w życiu rodzice rozpoczną tę strukturę i odpowiedzialność, tym lepiej. Im później w grze rodzic próbuje pociągnąć swojego nastolatka do odpowiedzialności i uzyskać jego lub jej pomoc w zakresie używania substancji, tym gorsza może być niestabilność i odepchnięcie z powrotem. Najważniejsze jest to, że rodzice muszą być czujni na to, co ich dzieci widzą i robią na komputerach, smartfonach, tabletach i technologii w ogóle.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top